Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Боблівська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04332911) був реорганізований і увійшов до складу Турійської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Бобли
Турійський район, Волинська область

Історія

Село Бобли  Турійській район Волинська область. Станом на 1.01.2016 р. населення села становить 959 осіб. Всього по сільській раді 1316 осіб. До складу с/ради входять села Оса та Ревушки. Село Бобли розташоване між селами Обеніжі 3 км на північ, і селом Оса 6 км на південь, біля залізничної станції Туропин — 2 км. Село Бобли існувало ще в 15 столітті під назвою ,,Болбли’’ і під такою назвою згадується в усіх історичних документах. Безперечно це первісна назва села.

В 1508 році, 28 травня в Бресті король Сигизмунд І видав грамоту, якою віддав в володіння, князю Андрію Олександровичу Сангушко, Таким чином с. Бобли в той час входило в склад Володимирського повіту і належало Турійській волості. Всюди в грамотах село називається Болбли, Бовбли, Болблово. Після смерті князя село Бобли досталось його внуку князю Роману Романовичу Сангушко. Той помер бездітним і село Бобли перейшло до його рідної сестри, Олександри Романівни. Яка вийшла заміж за князя Януша Івановича Заславського. Таким чином село Бобли перейшло до князів Заславських. Князь Януш помер 4 серпня 1629 року і село Бобли перейшло з другими маєтками до сина, князя Владислава Заславського, старости Луцького і воєводи Краковського.

В селі збудована церква на честь Покрови Пресвятої Богородиці. Вона побудована в 1876 році на пожертву прихожан при священику Михайлу Сайковичу. На місці старої церкви, теж Покровської, про яку згадується, що вона невідомо ким і коли була побудована, дерев'яна з такою дзвіницею. Вона була зруйнована в 1962 році, зірвані куполи і переобладнана на спортзал. В 1990 році при підтримці колгоспу та прихожан була відбудована, поставлені куполи, відремонтована і пофарбована. 26 січня 1991 року з благословення єпископа Луцького і Волинського церква була заново освячена. 

Після 2 світової війни в селі Бобли був створений колгосп ім. Кірова. Працьовитий народ зробив село одним найкращим на Волині. Село газифіковано та заасфальтовано ще у 60 роках минулого століття. В господарствах практично не тримали ВРХ, колгосп забезпечував молоком всіх працюючих в рахунок зарплати. Діти отримували молоко безкоштовно. Накопичення на рахунках селян складали на 1990 рік понад 3 млн. карбованців. За 15 років з 60 -70 років в селі було збудовано двох поверховий дитячий садочок на 2 дитячі групи, двох поверхова школа на 400 учнів, сільський будинок культури на 400 посадочних місць. За свій ратний труд понад 40 чоловік з села були нагороджені державними нагородами, понад 10 чоловік – орденом «Леніна» голова колгоспу Олексій Селівестрович Панасюк та ланкова Хом’як Марія Миколаївна отримали золоту зірку «Герой Соціалістичної Праці». 

З початком 90 років та стрибком цін на промислові товари і енергоносії  з одної сторони та здешевленням сільськогосподарчої продукції з другої різко знизився рівень життя всіх селян. Зміна керівників господарства та реорганізація у СВК  ім. Панасюка не дали результатів. Практично на тепер, ФГ «Волиньагорхолдинг», яке є правонаступником СВК ім. Панасюка з 2013 року, тільки орендує землю в с.Бобли. З початком капіталізації суспільства більшість селян шукає заробітку за межами села. Частина людей працює у ФГ «Аміла» смт. Турійськ, частина їздить на роботу як за межи району та області та і за межи країни. (Боблівська сільська рада знаходиться у 30 км зоні від кордону  з Польщею і має переваги при перетині кордону – картка прикордонного руху).

У 2012 році в селі Бобли була створена громадська організація «Моноліт» головою якої обрана Шуманська Ганна Степанівна. З того часу громадою було виконано декілька інфраструктурних проектів. Було відновлено роботу спортзалу школи с. Бобли, перекрито дах тієї ж школи з встановленням сонячних батарей.  З допомогою донорів та інвесторів було виграно та реалізовано декілька міні проектів. Громада побачила свої можливості у реалізації проектів і планує і надалі працювати над залученням коштів грандів та донорських організацій. Не забуває громада і про відпочинок. Аматорський колектив СБК с.Бобли активний учасник всіх заходів, як в селі так і в районі. Потужно виглядає і спортивна сторінка життя села. Команда з футболу не одноразово ставала переможцем районних змагань. На території сільської ради у часи 2 світової війни була розташована школа польових командирів УПА «СІЧ», урочище “Вовчак», село яке було спалено німецькими військами і  де сьогодні проводяться заходи з виховання молоді та вивчається українська історія. Поки не згасла пам'ять  про минуле, про Ії історію, у громада є майбутьне. 


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua